Ramsay pips Aslan in primary boys obstacle race

The sun shone last Friday as Kirkinner Primary School held their sports day.

Both children and their supporters had a great afternoon and the results are as follows:

Obstacle Race

Primary 1-2 Boys - 1st Ramsay Milven; 2nd Aslan Akarsu

Primary 1-2 Girls - 1st Kacie Turner; 2nd Miya Kelly

Primary 3-4Boys - 1st Murray Henderson; 2nd Lewis Webster; 3rd Ross Curran

Primary 3 Girls -1st Sivan Irvine; 2nd Ellie Curran

Primary 5 Boys - 1st Matthew Henderson; 2nd Zak Kelly; 3rd Aaron Milven

Primary 6-7 Girls - 1st Kerys Milven; 2nd Tamzin Carson; 3rd Helene Statina

Primary 6-7 Boys - 1st Louis Irvine; 2nd Christopher Achesom; 3rd Andrew Black

Flat Race

Primary 1-2 Boys - 1st Ramsay Milven; 2nd Aslan Akarsu

Primary 1-2 Girls - 1st Kacie Turner; 2nd Miya Kelly

Primary 3-4 Boys - 1st Murray Henderson; 2nd Lewis Webster; 3rd Ross Curran

Primary 3 Girls - 1st Sivan Irvine; 2nd Ellie Curran

Primary 5 Boys - 1st Aaron Milven; 2nd Matthew Henderson;3rd Zak Kelly

Primary 6-7 Girls - 1st Tamzin Carson; 2nd Kerys Milven; 3rd Helene Statina

Primary 6-7 Boys - 1st Louis Irvine; 2nd Christopher Acheson; 3rd Andrew Black

Egg and spoon

Primary 1-2 Boys - 1st Ramsay Milven; 2nd Aslan Akarsu

Primary 1-2 Girls - 1st Miya Kelly; 2nd Kacie Turner

Primary 3-4 Boys - 1st Murray Henderson; 2nd Lewis Webster; 3rd Ross Curran

Primary 3 Girls - 1st Sivan Irvine; 2nd Ellie Curran

Primary 5 Boys - 1st Matthew Henderson; 2nd Aaron Milven; 3rd Zak Kelly

Primary 6-7 Girls - 1st Kerys Milven; 2nd Diana Statina; 3rd Tamzin Carson

More results next week

Primary 6-7 Boys - 1st Christopher Acheson; 2nd Louis Irvine; 3rd Andrew Black

Hoop Race

Primary 1-2 Boys - 1st Ramsay Milven; 2nd Aslan Akarsu

Primary 1-2 Girls - 1st Kacie Turner; 2nd Miya Kelly

Skipping Race

Primary 3-4 Boys - 1st Murray Henderson; 2nd Lewis Webster; 3rd Ross Curran

Primary 3 Girls - 1st Sivan Irvine; 2nd Ellie Curran

Primary 5 Boys - 1st Zak Kelly; 2nd Matthew Henderson; 3rd Aaron Milven

Primary 6-7 Girls - 1st Kerys Milven; 2nd Tamzin Carson; 3rd Helene Statina

Primary 6-7 Boys - 1st Louis Irvine; 2nd Andrew Black; 3rd Christopher Acheson

Sack

Primary 1-2 Boys - 1st Ramsay Milven; 2nd Aslan Akarsu

Primary 1-2 Girls - 1st Kacie Turner; 2nd Miya Kelly

Primary 3-4 Boys - 1st Murray Henderson; 2nd Ross Curran; 3rd Lewis Webster

Primary 3 Girls - 1st Sivan Irvine; 2nd Ellie Curran

Primary 5 Boys - 1st Aaron Milven; 2nd Zak Kelly; 3rd Matthew Henderson

Primary 6-7 Girls - 1st Kerys Milven; 2nd Tamzin Carson; 3rd Helene Statina

Primary 6-7 Boys - 1st Louis Irvine; 2nd Christopher Acheson; 3rd Andrew Black

Lap

Primary 1-4 Boys - 1st Murray Henderson; 2nd Ramsay Milven;3rd Aslan Akarsu

Primary 1-4 Girls - 1st Sivan Irvine; 2nd Kacie Turner; 3rd Ellie Curran

Primary 5-7 Boys - 1st Louis Irvine; 2nd Christopher Acheson; 3rd Matthew Henderson

Primary 6-7 Girls - 1st Kerys Milven; 2nd Tamzin Carson; 3rd Diana Statina

Boys and Girls Relay - 1st Knockann; 2nd Baldoon